1: AlabamaUlusal şampiyon: Alabama

1: AlabamaUlusal şampiyon: Alabama

BENDER: Lane Kiffin FAU’yu ne kadar ileri götürebilir?

Twitter zorlu röportaj karşısında büyülendi.

Lane Kiffin az önce ESPN’deki en garip röportajı yaptı. Bunu tekrar izlemem gerekiyor.

— Jadon Ceravolo (@Jadon_Ceravolo3) 20 Aralık 2017

ESPN, Lane Kiffin için ne kötü bir maç sonrası röportajı. Bundan daha iyisini yapamaz mıydın?

— 411 East State Street (@TheOGPhrosty2) 20 Aralık 2017

@Lane_Kiffin ile @ESPN röportajı garipti AF

— BigHeadSports (@BigHeadSports) 20 Aralık 2017

Bu oyun sonrası röportajda Lane Kiffin’e ne yapmaya çalışıyorsunuz?

— Tigerterminal.com (@TigerTerminal1) 20 Aralık 2017

@BarstoolBigCat, Lane Kiffin’in maç sonrası röportajı belki de tüm yıl boyunca gördüğüm en iyi şeydi. Soruların hiçbirini duymamak ama soruyla ilgisi olmayan cevaplara aldırmadan cevap vermek. Lütfen onu @PardonMyTake’e götürün

– Keith Bullock (@KeithBullock730) 20 Aralık 2017

Lane Kiffin’in oyun sonrası röportajı, canlı bir çekime atılmadan önce nasıl hissettiğimi mükemmel bir şekilde temsil ediyor. pic.twitter.com/LxVGyq7Oan

— Andy Hyman (@OnAirWithAndy) 20 Aralık 2017

Tabii ki, Kiffin kameradaki garip görünüşlere yabancı değil. Sezondan önce, ekip tarafından hazırlanan bir sezon öncesi hype videosunda tamamen isteksiz görünüyordu.

UCF, 13-0’ı bitirdi ve 2017’de ulusal bir şampiyonluk kazandı. 

Bu, 2018’deki 5’li Grup için ne anlama geliyor? Şövalyeler geçen sezon Amerikan Atletik Konferansı’nın en büyük 5’li buster grubuydu ve ilk yıl antrenörü Josh Heupel, bu sezon başka bir koşu yapabilecek yetenekli bir takımı devraldı. Bu, Kolej Futbolu Playoff’u açısından daha fazla dikkat çekecek mi?

DAHA: 2018 sezonu için 18 erken soru

göreceğiz. Ancak UCF, 2018’de yetenekli bir kadroya dönen tek G5 okulu değil. Bunu akılda tutarak, Sporting News, Orta Amerika Konferansı, ABD Konferansı, Dağ Batı Konferansı ve Sun Belt Konferansı’nı da içeren 5’li Grup genelindeki manzaraya bakıyor. 

Çok erken sıralanmış takımlar

24. Memphis21. UCF 

En büyük hikaye 

Buna zaten değindik: UCF’nin Peach Bowl’un Auburn karşısındaki galibiyetinin devam eden etkisi ne olacak? Şövalyeler bunu daha fazla dikkat çekmek için mi kullanacak? Başka bir okul bundan vazgeçebilir mi? 5’li Grup ve Kolej Futbolu Playoff’u hakkındaki tartışmalar ne zaman doruğa ulaşacak?

DAHA: Çok erken ilk 25

En İyi 5 Buster Grubu 

UCF. Knights’ın Josh Heupel’de yeni bir koçu ve oyun kurucu McKenzie Milton’da bir Heisman Trophy adayı var. Tekrar yenilmezlerse, o çok ihtiyaç duyulan tartışmalar gerçekleşecek.

Memphis. Mike Norvell, Tigers’da kalmayı tercih etti ve bu, programın bir sonraki adımı atabileceğine inandığının bir işareti. Memphis, bazı önemli oyun kurucuları oyun kurucu Riley Ferguson ve alıcı Anthony Miller ile değiştirmek zorunda.

Florida Atlantik. Lane Kiffin, Baykuşları bir sezonda ABD Konferansı şampiyonu yaptı. 10 yıllık uzatma ile bir süre Boca Raton’da kalabilir. Başka bir deyişle, alışın. 

Boise Eyaleti. Broncos, geçen sezon Mountain West Konferansı’nı kazandı ve iki ilginç konferans dışı oyunla geri dönen sağlam bir çekirdeğe sahip. Birazdan bunun hakkında daha fazlası. 

Ohio. Bobcats hala 1968’den bu yana ilk MAC şampiyonasını arıyor, ancak geçen sezon hücumda 39 touchdown yapan eskimeyen Frank Solich ve oyun kurucu Nathan Rourke’nin kombinasyonu bu hedefe doğru iyi bir başlangıç. 

Heisman umutları 

McKenzie Milton, QB, UCF. Milton geçen sezon 4.650 yard ve 45 touchdown yaptı ve Knights için tekrar kontrollerde. Rakamlar orada olmalı. 

Ed Oliver, DT, Houston. Oliver iki kez All-Amerikalı oldu ve birçok kişi tarafından 2019 NFL Draft’ında en iyi ihtimal olarak kabul edildi, ancak New York’a davet almak için saçma rakamlar vermesi gerekecekti.

Devin Singletary, RB, FAU. Singletary bir Heisman kazanacak istatistiklere sahip: Geçen sezon 1.918 yard ve 32 touchdown için koştu. 2.000 yardalık bir sezon bir sonraki adımdır.

2018 BAKIŞ: ACC | SEC | B10 | B12 | P12

En iyi 10 konferans dışı oyun

FAU, Oklahoma, 1 Eylül. Baykuşlar burada üzülürse, bu 1. Haftanın en büyük hikayesi olur. Takımlar şimdiden boş boş konuşmaya başladı.

Appalachian State, Penn State, 1 Eylül. Dağcılar her zaman “üzgün uyarısı” etiketiyle gelirler, ancak 1. Haftada bir tane çıkaralı uzun zaman oldu.

San Diego Eyaleti, Stanford’da, 1 Eylül. Kardinal, 2017’de yolda Azteklere 20-17 mağlubiyetten sonra intikam peşinde olacak. 

Boise State, Troy’da, 1 Eylül. Bronco’lar her zaman bu tartışmaların içindeler, ancak burada yolda kazanmaları gerekecek. Ardından, iki hafta sonra… 

Boise State, Oklahoma State’de, 15 Eylül. Bu, uzun ömürlü bir Big 12 güç merkezinde zafer kazanmak için büyük bir fırsat. 

Alabama’daki Arkansas Eyaleti, 8 Eylül. Krala bir vuruş yapacaksanız, neden erken yapmıyorsunuz?

Miami (Fla.), Toledo’da, 15 Eylül. Bu, Glass Bowl tarihindeki en büyük oyun mu?

FAU, UCF’de, 22 Eylül. Her iki okul için de bir vitrin ve tartışmasız o haftanın en iyi oyunu. Belki ESPN’ler "Üniversite Oyun Günü" harekete geçecek.

Memphis, Missouri’de, 20 Ekim. Tigers, yakın zamanda Ole Miss ve UCLA’yı mağlup etti ve Missouri’nin eve dönüş rakibi olmak onları sadece motive edecek. 

Navy vs. Notre Dame, 27 Ekim (San Diego’da). Midshipmen ve İrlandalıların bunu Qualcomm Stadyumu’nda oynamasını seviyoruz. 

DAHA: NFL Draft son tarihi kazananları ve kaybedenleri

Cesur erken tahmin 

Bu 5’li Grup avcılarından biri, yenilmediği bir rekorla, üst üste gerçekleşen üçüncü sezonu işaretleyerek, Yeni Yıl Altı Kase’ye gidecek. Tek soru, konferans dışı oyunlarda yeterince dikkat oluşturup oluşturmayacaklarıdır.

Üç yıllık trendler: En iyi G5 kayıtları

Son üç sezonda galibiyet yüzdesine göre en iyi 15 5 okul grubuna bir bakış: 

OKUL W L PCT
San Diego Eyaleti 32 9 .780
Appalachian Eyaleti 30 9 .769
Toledo 30 9 .769
Güney Florida 29 9 .763
Boise Eyaleti 30 10 .750
Houston 29 10 .744
Batı Kentucky 29 12 .707
Memphis 27 12 .692
Batı Michigan 27 12 .692
Donanma 27 13 .675
tapınak şakak .. mabet 27 14 .659
Truva 25 13 .658
Arkansas Eyaleti 24 14 .632
Louisiana Teknolojisi 25 15 .625
Ohio 25 15 .625

Bir oyunu duyurmak bazen zor olabilir, ancak diğer zamanlarda oldukça kolay olmalıdır.

Örneğin, Cumartesi günü Toledo ve Eastern Michigan maçında kaçırılan bir şut atın. EMU vurucu 50 metreden bir şut denedi ve yakın bile değildi. Futbol çok sağa gitti ve kolaydı. 

Ama bir şekilde spikerin kafası gerçekten karıştı ve vuruşun ne kadar iyi olduğu hakkında konuşmaya başladı.

Spiker izliyor mu? 😂 pic.twitter.com/NgV1pJ0qBC

— Sporting News (@sportingnews) 7 Ekim 2017

DAHA: Lise futbol maçı çılgın yanal oyunda sona eriyor

O korkunç aramayı yapan adam mı? Bu aslında eski NFL atıcı Jay Feely. Evet, bir tekme uzmanı bile saha golleriyle karıştırılabilir. Feely’nin yardımcı spikeri neler olduğunu doğru bir şekilde gördü ve ortağı oyunun berabere bittiğini söylemeye devam ederken sessizce bekledi.

Oyun reklamdan döndüğünde, Feely’nin çağrısı hakkında söyledikleri.

"iyi olduğunu düşündüm," dedi gülerek. "Canlı izliyordum ve sektiğini sandım. Beni kandırdı, baştan sona genişti."

Feely’nin neye baktığından hala emin değiliz, ama en azından hatasını kabul etti ve kendine gülmeye istekliydi.

EA Sports o zamandan beri bir kolej futbolu video oyunu yayınlamadı "NCAA Futbol ’14" 2013’te çıktı. Ama aradan yedi yıl geçmesine rağmen oyun hayranlar arasında hala popüler çünkü elimizdeki son kolej futbolu video oyunu.

Bir hayran, Speedy Flowers olarak da bilinen Patrick Flowers adında bir oyun kurucu yarattı. Flowers’ın Twitter biyografisine göre, bu liseli ikili tehdit oyun kurucu ESPNU’nun ilk 150’de yer alıyor ve 7/24 dört yıldızlı bir acemi. 6-1, 187 kiloluk QB, gerçekten var olmasa da atletik bir harikadır.

Flowers, oyunda Northern Illinois’den bir teklif aldı ve Twitter hesabının arkasındaki adam biraz eğlenmeye ve NIU’nun koçu Thomas Hamak’a mesaj atmaya karar verdi. Hamak, Flowers’ın DM’sine yanıt verdi, ancak görünüşe göre profil resminin biraz tuhaf göründüğü gerçeğini gözden kaçırdı.

@NIUCoachHammock ile yaptığım görüşmeden sonra artık Northern Illinois üniversitesinden bir teklifim yok… bu noktaya gelmek için çok çalıştığım için bu benim ve ailem için inanılmaz derecede üzücü. Allah’ın benim için her zaman bir planı olduğu için bu durumdan daha güçlü çıkacağım #AGTG 🙏🙏🙏🙏😭 pic.twitter.com/ABOF3WgK08

— Patrick Flowers (@Speedy_Flowers1) 16 Nisan 2020

DAHA: "Görev çağrısı" meşru bir spor olarak saygınızı hak ediyor

Hamak, DM aracılığıyla Flowers’a aslında kendisine burs teklif etmediğini açıklıyor. Çiçekler daha sonra bir fotoğrafla yanıt verir "NCAA Futbol ’14" Huskies’ten bir teklif alması. Her nasılsa Hamak hala ne olduğunu anlamıyor, ancak bir teklif göndermediğini biliyor.

Flowers’ın saçmalıklarıyla uğraştıktan sonra, Hamak sahte acemi kişiyi engelledi.

Saygısızlık devam ediyor‼️‼️‼️ @NIU_Football Açıklama istiyorum pic.twitter.com/jnVxg1f0oL

— Patrick Flowers (@Speedy_Flowers1) 16 Nisan 2020

Dikkat çekici.

Sonunda, Hamak’a, gerçek bir oyun kurucu değil, sanal bir oyun kurucu ile uğraştığı haberi geldi. NIU koçu kendi pahasına şaka yaptı.

NCAA kuralları nedeniyle, 14. sınıftan bile olsa, belirli işe alımlar hakkında yorum yapma iznim yok. Tüm tekliflerimizin taahhüt edilebilir olduğunu belirtmek isterim. & benden özel gel İnsanlar her gün teklif alıyor, biz bu işin içinde değiliz. Dürüstlük bir politikadır. Adam beni yakaladı.😂🤣

— Thomas Hamak (@NIUCoachHamak) 16 Nisan 2020

Spora ihtiyacımız var.

Associated Press, Pazartesi günü Sezon Öncesi İlk 25’i yayınladı ve 130 FBS takımının tümü sezonun ilk anketi için değerlendirildi. 

85. yılına giren yıllık anket için benzersiz bir durum. AP Anketi, seçmenlerinin sezon öncesi anketi için tüm takımları dikkate alma kararını verdi. 2020 kolej futbol sezonunda forma giyemeyecek 54 takım bulunuyor. Sezon başladığında, sadece sezona katılan 76 FBS okulu dikkate alınacaktır. 

DAHA: 11 AP sezon öncesi ulusal şampiyonluğu kazanan 1 numaralı takımlar

Clemson, ikinci sezon için 1 numaralı takım olarak açılıyor. Tigers, 2019’da üst üste ikinci sezon için Kolej Futbolu Playoff şampiyonluk maçına yükseldi. Genç oyun kurucu Trevor Lawrence başlangıç ​​olarak geri dönüyor. 

Sonbaharda futbol oynamayacak toplam dokuz takım İlk 25’te yer alıyor. Ohio State, 2 numarada oynamayan en yüksek sıradaki takım. 

AP Sezon Öncesi Anketi: 2020 sezon öncesi için en iyi 25 sıralama

goldbets.top

SIRALAMA OKUL NOKTALAR
1 Clemson (38) 1.520
2 Ohio Eyaleti* (21) 1.504
3 Alabama (2) 1.422
4 Gürcistan 1.270
5 Oklahoma 1.269
6 LSU (1) 1.186
7 Penn Eyaleti* 1,147
8 Florida 1,125
9 Oregon* 1.119
10 Notre Dame 995
11 kumral 852
12 Wisconsin* 840
13 Teksas A&M 764
14 Teksas 703
15 Oklahoma Eyaleti 672
16 Michigan* 611
17 USC* 534
18 kuzey Carolina 496
19 Minnesota* 451
20 Cincinnati 234
21 UCF 229
22 Utah* 211
23 Iowa Eyaleti 199
24 Iowa* 134
25 Tennessee 133

Oy alan diğer kişiler: Memphis 86, Virginia Tech 85, Boise State 68, Arizona State 66, Miami (FL) 42, Louisville 32, Appalachian State 26, Washington 21, Kentucky 20, Indiana 19, Baylor 15, California 11, TCU 9, Virginia 7, Navy 6, Florida State 6, SMU 3, Mississippi State 3, Air Force 3, Northwestern 1, UAB 1

Sezon öncesi anketler önemli mi? 

Clemson, Sezon Öncesi AP İlk 25’te üst üste ikinci yıl 1 numarada yer aldı, ancak önemli olan nihai sonuç. 

Son 20 kolej futbol sezonunda, Sezon Öncesi 1 Numara olarak açılan takım iki kez ulusal şampiyonluğu kazandı. Alabama, 2017’de bunu yapan son takım oldu. USC de 2017’de başladı ve 1 numara oldu. 

DAHA: SN Sezon Öncesi İlk 25

Geçen yıl, LSU, Sezon Öncesi AP İlk 25’te ilk beşin dışında kalan son 20 yılda altıncı ulusal şampiyon oldu. 

2000’den bu yana AP 1 numaralı sezon öncesi takımlarına ve nerede bitirdiklerine, 2000’den bu yana ulusal şampiyona ve sezona nerede başladıklarına bir göz atın.

2000 

1. Sezon Öncesi: Nebraska (8. sırada tamamlandı) Ulusal Şampiyon: Oklahoma (19. sezon öncesi) 

2001  

1. Sezon Öncesi: Florida (3. sırada tamamlandı)  Ulusal Şampiyon: Miami, Fla. (2. sezon öncesi sezon) 

2002  

1. Sezon Öncesi: Miami, Fla. (2. sırada bitirdi)  Ulusal Şampiyon: Ohio Eyaleti (13. Sezon Öncesi)  

2003 

Sezon Öncesi No. 1: Oklahoma (3. sırada tamamlandı) Ulusal Şampiyon: USC (sezon öncesi No. 8) 

2004

Sezon Öncesi No. 1: USCN Ulusal Şampiyonu: USC 

2005 

1. Sezon Öncesi: USC (2. sırada tamamlandı) Ulusal Şampiyon: Teksas (2. sezon öncesi sezon) 

2006 

1. Sezon Öncesi: Ohio Eyaleti (2. sırada bitirdi) Ulusal Şampiyon: Florida (7. sezon öncesi) 

2007 

1. Sezon Öncesi: USC (3. sırada tamamlandı) Ulusal Şampiyon: LSU (2. sezon öncesi) 

2008 

Sezon Öncesi No. 1: Georgia (13 numarayı bitirdi) Ulusal Şampiyon: Florida (sezon öncesi No. 5) 

2009  

1. Sezon Öncesi: Florida (3. sırada tamamlandı) Ulusal Şampiyon: Alabama (sezon öncesi 5. sırada)

2010 

1. Sezon Öncesi: Alabama (10. sırada bitirdi) Ulusal Şampiyon: Auburn (22. sezon öncesi) 

2011 

1. Sezon Öncesi: Oklahoma (16. sırada tamamlandı) Ulusal Şampiyon: Alabama (2. sezon öncesi sezon) 

2012  

1. Sezon Öncesi: USC (sıralamasız tamamlandı) Ulusal Şampiyon: Alabama (2. sezon öncesi sezon) 

2013 

Sezon Öncesi No. 1: Alabama (7 numara bitirdi) Ulusal Şampiyon: Florida Eyaleti (sezon öncesi 11 numara) 

2014

1. Sezon Öncesi: Florida Eyaleti (5. sırada tamamlandı) Ulusal şampiyon: Ohio Eyaleti (5. sezon öncesi)

2015

1. Sezon Öncesi: Ohio Eyaleti (4. sırada bitirdi) Ulusal şampiyon: Alabama (sezon öncesi 3. sırada) 

2016

1. Sezon Öncesi: Alabama (2. sırada bitirdi) Ulusal şampiyon: Clemson (2. sezon öncesi sırada) 

2017

Sezon Öncesi 1 Numara: AlabamaUlusal şampiyon: Alabama

2018

1. Sezon Öncesi: Alabama (2. sırada bitirdi) Ulusal şampiyon: Clemson (2. sezon öncesi sezonda)

2019

1. Sezon Öncesi: Clemson (2. sırada bitirdi) Ulusal şampiyon: LSU (sezon öncesi 6. sırada) 

2020

Sezon Öncesi 1 Numara: Clemson Ulusal Şampiyonu: ? 

Tulane oyunu tam doğru an için hazırlamıştı: Sahte bir diz çökme ve Fumblerooskie bir arada. 

Green Wave, perşembe gecesi, muhtemelen fazla mesaiye gitmelerine birkaç saniye kaldığında bu konuya yöneldi. Mükemmel çalıştı ve sonra bazıları.

Amare Jones bir ilk için Tulane 47’ye koştu ve bir sonraki anında başka bir vahşi oyun kurdu: Justin McMillan’dan Jalen McCleskey’e üç savunma oyuncusu aracılığıyla üç saniye kala ileriye dönük bir gol pası.

Ve işte bu şekilde Tulane, New Orleans’ta Houston’a karşı 38-31 geri dönüş zaferini tamamladı.

CFB 150: Kolej futbol tarihinin en iyi 10 Hail Mary’si

"Bunu bahardan beri uyguluyoruz," teknik direktör Willie Fritz, hücum koordinatörü Will Hall tarafından çağrılan kandırmacadan bahsetti. 

Belki de Tulane’nin maçı kazananı kadar çılgın: Bu sahte diz çöküp onu kurmak için oynuyor. pic.twitter.com/VS9i8C0kd6

— CBS Sports HQ (@CBSSportsHQ) 20 Eylül 2019

"Doğal olarak diz çöküp uzatmaya gideceğinizi düşünüyorsunuz ama sonra koç Hall (gülüyor) . . .

1: AlabamaUlusal şampiyon: Alabama