Herkes için tam bir gün dinlenme büyük bir avantajdır

Herkes için tam bir gün dinlenme büyük bir avantajdır

Ionescu gelmeden önceki sezon, Ördekler için evde ortalama 1.501 seyirci vardı. İkinci sınıfında 4.200’ün üzerine çıktı; genç sezonunda, bu ortalama 7.148’e yükseldi. Ionescu nereye giderse gitsin, yolda bile katılımı artırıyor. Ördekler genç sezonunda Washington’u ziyaret ettiğinde, kalabalık Huskies’in iki gece önce Oregon Eyaletine karşı çektiğinden 3.000 daha fazlaydı.

Ionescu, Ducks’ın 2016-17’de birinci sınıf öğrencisi olarak 23 galibiyet almasına yardımcı oldu; Bu not, ikinci, genç ve son sınıf sezonlarında sırasıyla 33, 33 ve 31’e yükseldi. Ekip ayrıca 2019’daki Final Four da dahil olmak üzere ilk üç sezonunun her birinde Elit Sekiz’e ulaştı.

2019 bitmeden 22 yaşında olacağı için Ionescu, muhtemelen en iyi seçim olacağı 2019 WNBA Draft’ına katılmaya hak kazandı. Bunun yerine, Ionescu son yılında Oregon’a geri dönmeyi seçti ve şunları söyledi: "Oyuncu Tribünü" katılmak için son yılına geri döneceğini "Bitmemiş iş" – bir Oregon ulusal şampiyonası anlamına gelir. Açık mektubu, Oregon’un Final Four’da Baylor’a kaybetmesinden bir gün sonra kaleme aldı.

Oregon, liderliğiyle 2018, 19 ve ’20’de Pac-12 normal sezon şampiyonluğunu ve 2018 ile ’20’de Pac-12 Turnuvasını da kazandı. Ionescu’nun hikayeli Oregon kariyerinden bazı önemli paketler şunlardır:

2020 Pac-12 şampiyonasında öne çıkanlar

2019 NCAA Turnuvasında öne çıkanlar

2018 NCAA Turnuvasında öne çıkanlar

2018 Pac-12 şampiyonasında öne çıkanlar

2016-17’nin öne çıkan özellikleri

Sabrina Ionescu yüksekliği

Ionescu 5-11, ortalama WNBA guardından (5-8) 3 inç daha uzun listeleniyor.

Sabrina Ionescu-Kobe Bryant dostluğu

Ionescu, o sabah erken saatlerde Kobe Bryant’ın yaşam kutlamasında yaptığı konuşmanın ardından, hayatının en zor günlerinden birinde tarihi 2.000-1.000-1.000 puana ulaşan ilk oyuncu oldu.

Bryant, kadın basketbolunun geleceğine yatırım yaptı ve o ve Ionescu, spora olan ortak ilgileri sayesinde bağ kurdular. Ionescu onu bir akıl hocası ve bir arkadaş olarak gördü ve hatta kızı Gianna’ya koçluk yapmasına yardım etti. "Gigi" Bryant. Ionescu, hem Kobe hem de Gigi’nin onuruna 24 Şubat’ta (2/24) bu dönüm noktasına ulaşmasının kendisi için özel olduğunu söyledi – Gianna Bryant kariyerinin yarısında 2 numarayı ve Kobe Bryant ise 24 numarayı giydi.

"Bu onun içindi," dedi Ionescu. "2/24/20 tarihinde yapmak çok büyük. Bunu hazırlık maçında konuşmuştuk. Bunu gerçekten kelimelere dökemem. Aşağı bakıyor ve benimle gerçekten gurur duyuyor ve ekibimle bu an için gerçekten mutlu."

Ionescu ayrıca, Oregon’un Stanford karşısında 74-66’lık bir galibiyetle Pac-12 normal sezon unvanını perçinlemesi ile dördüncü çeyrekte 26. triple-double’ını da elde etti. Ionescu maçı 21 sayı, 12 ribaund ve 12 asistle tamamladı.

Yaşam için Körfez Bölgesi

Ionescu, Warriors’ın Oracle Arena’da oynadığı 30 dakika uzaklıktaki Walnut Creek, Kaliforniya’da büyüdü. Oregon Şubat ayında Cal ile oynadığında, Steph Curry kızlarını ilk kadın basketbol maçını izlemeye getirdi.

Oregon’un galibiyetinden sonra Steph ve Sabrina Ionescu 🐐 pic.twitter.com/k62APaWfyh

– Warriors on NBCS (@NBCSWarriors) 22 Şubat 2020

Ionescu, yıllardır Warriors maçlarına katıldı ve Curry ile arkadaş oldu; kızlarının basketbol oynayıp oynamayacaklarını bilmese de, hala Ionescu’yu onlar için bir rol model olarak görüyor.

"Kendinden ne yaptığını görmek inanılmaz," Curry, maçtan sonra ESPN’e Ördekler için 93-61 galibiyeti söyledi. "Ve sahada yaptığı şey inanılmaz. Bu, kadınların oyununun nerede olduğuna dair dikkati ve farkındalığı nasıl değiştirdi. Onu yerde gördüğünüzde göz testi yapın. İstatistikler, çok şey ifade ediyor. Ama birini izlediğinizde ve onun getirdiği tutkuyu gördüğünüzde, bu onun gözlerindedir.

"Sahip olduğu rekabetçi doğa, bunu öğretemezsiniz."

Sabrina Ionescu’nun adı nasıl telaffuz edilir

Ionescu’nun Rumence olan isminin telaffuzu biraz karışıklığa neden oldu. Hızlı yükselişi devam ederse, insanlar soyadını daha uzun süre yanlış anlamayacak.

Bizden sonra tekrarlayın: YO-ness-coo.

YO-NESS-COO. Bizimle birlikte söyleyin. #GoDucks https://t.co/nQk7eFetZ9

— Oregon Kadın Basketbolu (@OregonWBB) 11 Ekim 2017

Ionescu’nun Rumen göçmenlerin kızı olduğu unutulmamalıdır. Babası Dan Ionescu, 1989 devrimi sırasında Romanya’dan ayrıldı ve Amerika’ya sığındı. Sonunda, o bölgedeki birkaç geniş aile üyesi nedeniyle yerleşmeyi seçtiği kuzey Kaliforniya’da bir limuzin servisine sahip oldu. Sabrina ve erkek kardeşi ikisi de "oldukça akıcı" Romence. Hangisinden bahsetmişken. …

Sabrina Ionescu’nun ikizi Eddy de Oregon’da oynuyor

Ionescu’nun aynı zamanda Oregon’da basketbol oynayan Eddy adında ikiz bir erkek kardeşi var. Şakayla kendilerini kıyasladılar "(Steph) Curry ve Klay (Thompson)," Ionescu Curry olmak üzere. Ionescu 18 dakika daha yaşlı ve çocukluğundan beri çok rekabetçi. Ionescu daha gençken bir kulüp takımında oynadı ve gerektiğinde Eddy’nin tamamı erkeklerden oluşan takımında yer aldı.

Ionescu, Washington Post’a kendisinin bir "doğal golcü," ama oyununun geri kalanının gelişimi, erkekler ve daha büyük kızlarla birlikte oynamaktan geldi.

"Küçükken hep erkeklerle oynuyordum ve topu almanın yollarını bulmalıydım çünkü asla bana pas vermek istemediler." Ionescu bir röportajda söyledi. "Bu yüzden ribaund alabilirsem, topu kendim alabileceğimi düşündüm. O zaman geçiş açısından, altıncı sınıfta sekizinci sınıf takımıyla oynarken, onlardan çok daha kısa, daha zayıf ve daha küçüktüm. Şut çekmek veya gol atmak dışında oyunu etkilemenin yollarını bulmam gerekiyordu ve bu geçiyordu."

Ionescu’nun ortaokulunda, bir kız takımı kuracak kadar oyuncu yoktu. Erkek takımında oynamak istediğinde reddedildi.

“Orta okulum bebeklerle oynamam gerektiğini söyledi. Cidden, kelimesi kelimesine, ”dedi Ionescu Post’a. Şimdi komik. Keşke geri dönüp bu insanlara hata yaptıklarını söyleyebilseydim. “

Bu yıl ana dallarda en az bir maçta toplam 571 atıcı yer aldı. 39 yaşında ve 253 günlük olan Adam Wainwright, bu whippersnappers’ın 569’undan daha yaşlı. Cleveland’ın kurtarıcısı Oliver Pérez’den 15 gün daha genç ve Tampa Bay’de forma giyen Rich Hill’den yaklaşık bir yaş ve değişim daha genç. 

Ve 2021’de şu ana kadar en az 20 vuruş atan 149 atıcı var. Wainright’ın ortalama hızlı top hızı 89,6 mph, bu 149 atıcının 136’sında (teşekkürler, FanGraphs!), onu tüm MLB arasında en düşük altıncı yüzdelik dilime yerleştiriyor. sürahi (teşekkürler, Beyzbol Savantı!).

DAHA: 30 tam oyun? Bu ve bir daha asla görmeyeceğimiz diğer tek sezonluk başarılar

Ve yine de … kısaltılmış 2020 sezonunun başlangıcından bu yana tam oyun sıralamasına bir göz atın. 17 başlangıçta, Wainwright’ın Phillies’in yardımcı asistanı Aaron Nola ve Dodgers’ın yardımcı yardımcı asistanı Trevor Bauer ile majörlerde birincilik için berabere kalan üç tam oyunu var. 

Atışta yeni okul yaklaşımları çağında, Wainwright oyunun gözden kaçan – ama yine de çok değerli – bir yönünün kralı haline geldi. 

“Ben yaşlıyım. Wainwright, 26 Nisan’da Phillies’e karşı oynadığı tam oyun çabasından sonra, SN’ye oyun sonrası Zoom’da SN’ye eski usul, ”dedi.“ Beş ya da altı isteka atışı yapmak işi bitirmiyor, biliyor musun? Bence en az yedi atış yapmak, başlangıç ​​atıcısının işidir. Altı vuruş… Eve altı vuruşluk bir performans için aşırı heyecanlı gitmiyorum. Dokuz attıktan sonra sahadan çıktığımda, işimi yaptığımı hissediyorum. “

Tabii ki 2021 ve geçen yılki yedi vuruşlu çift kafalı oyunların tanıtımıyla, tüm oyunlar – veya Madison Bumgarner’ın onaylayabileceği gibi isabetsiz oyunlar – eşit yaratılmıyor. 

Wainwright, tam üç maçında (9, 9 ve 7) 25 vuruş yaptı. Bauer 22 vuruş (7, 7, 8) ve Nola 22 vuruş (9, 7, 6) attı. Tabii ki bu Bauer veya Nola’yı devirmek için değil – bu oyunların kurallarına göre takımlarına izin verilen her vuruşu yaptılar – ama sadece tüm oyun toplamları arasında bir fark olduğunu söylemek için. 

Öyleyse şu şekilde bakalım: Son iki sezonda 26 atıcı bir oyunda en az dokuz vuruş yaptı. Sadece iki oyuncu bunu iki kez yaptı: Wainwright ve eski St. Louis rotasyon arkadaşı Lance Lynn. 

Wainwright, “Hala atışla ilgili en sevdiğim şey,” dedi, “dışarı çıkıp son üç çıkışı alabilmek.” 

Pazar günü oynadığı son 17 maçta üçüncü dokuz vuruşluk oyununun iki gerisinde ve genel olarak dördüncü sırada yer aldı. Kıdemli oyuncu Rockies’e karşı 99 sahada dokuzuncu tura kadar gol yemedi, ancak Trevor Story’yi vurduktan sonra – başka ne var, imzalı bir eğri topu – çerçeveyi açmak için Ryan McMahon’a ve Charlie’ye bir yürüyüşten vazgeçti. Blackmon ve menajer Mike Schildt, 113 sahada onu almaya geldi. Ryan Helsley kapatmayı bitirdi. 

Başlangıç ​​atıcıları daha çok eksik yarasalara, vuruşları kaydetmeye ve her sahada maksimum çabayı (ya da buna yakın) göstermeye odaklandığından, oyunun tamamı nadir hale geldi. 2000’den beri sadece bir sürahi bir sezonda çift haneli tam maçlar kaydetti (James Shields, 2010’da 11 ile) ve sadece üç sürahi – Wainwright (22), Clayton Kershaw (25) ve Justin Verlander (20) en az 20 tane 2010’dan beri toplam CG. 

Elbette, atış felsefesinde oldukça değişiklik var. Beyzbol tarihinde, 97 atıcı, kariyerlerini en az 10 sezonda 10 veya daha fazla tamamlanmış oyunla bitirdi. Hiçbir NL atıcısı, Johnny Cueto’nun 2015’te beş kez oynadığından bu yana bir sezonda üç tam maç bile kaydetmedi. 

1986’da Fernando Valenzuela, Bert Blyleven’in 24 ile AL’yi yönetmesinden bir yıl sonra, NL’yi 20 tam oyunla yönetti. Yolun aşağısında bir şey önemli ölçüde değişmedikçe – örneğin, beş vuruşlu çift başlı oyunlar ve yedi vuruşlu “normal” oyunlar – Hiç bir atıcının tek bir sezonda 20 tam oyuna bir daha yaklaşmayacağını söylemek güvenli.

İroni şu ki, tamamlanmış oyunlar muhtemelen atış yapan bir personel için her zamankinden daha faydalıdır. Yeni başlayanlar düzenli olarak sadece beş veya altı vuruş atarken, üstler, boğalar her zamankinden daha fazla çalışıyor. Herkes için tam bir gün dinlenme büyük bir avantajdır. 

Ama amaç bu değil. Sert at. Grevler, temellerden daha iyidir. Ve bu sadece atıcıların “yeni dalgası” değil, aynı zamanda tek bir oyunda kaç tane saha atabileceklerinden fedakarlık ederek, atıcılarına her bir sahanın etkisini en üst düzeye çıkarmayı öğreten antrenörler, yöneticiler ve ön bürolar. 

Wainwright yeni yaklaşımlardan etkilenmedi.

Neyi iyi yaptığını, eşyalarını en etkili şekilde nasıl kullanacağını biliyor ve bu yaklaşımdan sapmıyor. 

“Büyük lig beyzbolunda başarılı olmanın tonlarca yolu var” dedi. “Her şey sert atmakla ilgili değil ve benim de böyle atmam gerekiyor.”

Bu onun için işe yarayan bir şekilde akıllıca atmakla ilgili. 

“Bu sadece bir zihniyet. Mad Dog (atış koçu Mike Maddux) her zaman bunun bir seçim olduğunu söyler, öne geçer. Strike One bir seçimdir, ”dedi Wainwright. “Mümkün olduğunca çok 0-1 ve 0-2 sayıları almaya çalışın. Satış konuşmasının adı budur. Çok güzel şeyler yapabilirsiniz.

“Pitching’in anahtarı, sayımı kontrol etmektir. Ve sayıları kontrol ettiğinizde, 0-1 ve 0-2 sayılarında önde 1xbet casino hoşgeldin bonusu olun … ligdeki büyük atıcıları izlerseniz, bugün Zack (Wheeler) yaptı ve Kershaw, Scherzer ve deGrom, bu adamlar, süper yıldızlar, her vuruşta 0-1 veya 0-2. Nasıl çıkacağınızın bir sırrı yok, kendiniz için kolaylaştırın. Sizi oyunun derinliklerine taşıyan da bu.”

Phillies’e karşı oynanan maçta Wainwright, yedi istekada 87 sayıyla oynadı. Sekizinci turu geçmek için sadece yediye ihtiyacı vardı, bu da ona dokuzuncu turda bir şut sağladı. Schildt’e Wainwright’ı bu kadar verimli yapan şeyin ne olduğunu ve bir oyunun son beş ya da altı galibiyetini almak için ona neden bu kadar sık ​​güvendiğini sordum.

Hızlı ateş yanıtı: “Pitch yapıcı. Darbeler atar. Grevler için çoklu sahalar. Yürüyüş yok, bu da oyunun derinliklerine girmesine izin veriyor. Pek çok erken çıkış. Salıncaklar hikayeyi anlattı. Adamların dengesini neredeyse bütün gece bozdu. Kesici iyi, hızlı top iyi. İmza kırma top iyi. Bazı değişikliklerde karışık. Bütün gece yaptığı her şeyin kontrolü elindeydi. Bu tür şeylere sahip bir adamla binmek kolay ve onunla birlikte gitmek için bu tür bir deneyim. ”

Wainwright için, “12 farklı yol” kullandığını söylediği bir adım olan her şey kendi eğri çizgisinden hareket ediyor. Harika bir kırılma eğrisi fırlattığında – dönüş hızı 86. yüzdelik dilimde – 73 mil / sa hızla, bu 89 mil / saat dört dikişli hızlı top gerçekte olduğundan daha hızlı görünüyor. Ve 89 mph peyniri nadiren tabağın ortasına atar. 

Ortalama hızlı topunuz 90 mph’nin altında bir kene olduğunda, vuruş bölgesinin kenarları arkadaşınızdır. Adam Wainwright bu felsefeyi yaşıyor. pic.twitter.com/wGe1gBSvyr

— Ryan Fagan (@ryanfagan) 11 Mayıs 2021

Sürahilerin daha erken bir kancaya sahip olmasının nedenlerinden biri, üçüncü kez bir siparişle karşılaşmadan önce bir sürahiyi çıkarmak için analitik güdümlü bir eğilimdir. Ve sayılar, genel olarak, bir oyunda bir sürahi ile üçüncü kez karşılaştıklarında, vurucular için bir avantaj gösteriyor. Mantıklı. Aşinalık meyilli lehine. Ama bu, Wainwright gibi bir gazi için eğlencenin bir parçası.

“Bazen aynı şeyleri tekrar tekrar yapabilirsiniz çünkü erkeklerin vuruşlarında delikler veya yararlanabileceğiniz yaklaşımlar vardır” dedi. “Ve bazen farklı bir şey yapmalısın. … Dünyada bunu yapmamın hiçbir yolu olmadığını düşündüğünü biliyorum, bu yüzden kulağa güçlü yönlerinizde kaldığı sürece iyi bir şey gibi geliyor. Bu, özellikle atmaya başlayan satranç maçıdır. 

“Gerçek eğlence, siparişte üçüncü ve dördüncü kez. Gerçek düşünen adamın oyunu işte burada başlar ve bunu yapmak için fırsat bulduğum her fırsattan gerçekten zevk alırım.”

Kardinaller, bu sezon 20’lik bir şey daha ve ardından Ekim ayında birkaç kez daha bunu yapma şansına sahip olmasını umuyor. Ve sonra, belki 2022’de bir kez daha? Yine de muhtemelen bunu konuşmak için çok erken. 

Wainwright, “Beklentileri aşan harika bir zaman geçirdim” dedi. “Bu gerçekten zevk aldığım bir şey. Bu arada, birçok insan beni birkaç yıl önce gördü ve işimin bittiğini düşündü, haklı olarak, ve her atış yaptığımda, dışarı çıkıp atış yapmak için çok yaşlı olduğumu düşünen insanlar olduğunu biliyorum. dokuz vuruş. Eğleniyorum.” 

Muhtemelen şu ana kadar haberleri görmüşsünüzdür: Target, devrilme noktası olarak bir Wisconsin mağazasının dışındaki bir olayı gerekçe göstererek 14 Mayıs’tan itibaren tüm MLB, NBA, NFL ve Pokemon ticaret kartlarının mağaza içi satışlarını askıya aldığını duyurdu. Otoparkta kavga çıktı ve kullanılmadığı halde bir silah havaya fırlatıldı. 

Bu çok büyük bir dönüm noktası. Beyzbol kartları yüzünden kavgalar ve silahlar. 

Bu delilik. Tam ve tam bir delilik.

Yine de gerçekten şok edici değil. Gerçekte bu, meşhur devenin belini kıran yalnızca samandı. Hobi – özellikle Target ve Walmart gibi perakendecileri içeren – yaklaşık bir yıldır bunun gibi bir park yeri olayına doğru ilerliyor. Doğrusu, gerçek bir atış değil, yalnızca savrulan bir silah olduğunu duyunca daha çok şaşırdım.

Herkes için tam bir gün dinlenme büyük bir avantajdır